Пн - Пт 09:00 - 18:00
  • UA
  • RU

Розрахунок категорійності приміщень

Розрахунок категорії приміщень

Розрахунок категорії приміщень – навіщо потрібен, як проводиться і які результати дає.

Розрахунок категорії приміщень є обов’язковою процедурою для усіх виробничих приміщень, для архівів, автостоянок, складів, лабораторій та ін. Не всі розуміють важливість проведення подібного разрахунку, тому в цій статті ми більш детально разкриємо це питання, та розповімо, що таке розрахунок категорії приміщень, а також які результати він дає і на що впливають результати розрахунку.

Теперь більш детально про сам розрахунок категорійності приміщень, за якими нормами проводиться, та як класифікується.
Категорування приміщень проводиться за ступенями пожежної та вибухопожежної небезпеки за нормами ОНТП-24. З цієї категоризації об’єкт може бути классифікований однією з наступних літер: А, Б, В, Г, Д, де:

категорії «А» відповідають ті приміщення, де є горючі гази в достатній для утворення вибухової суміші кількості, у разі вибуху яких утворюється тиск >5 кПа, а також легко займисті рідини з t° спалаху парів 28° С і нижче. Наприклад, автозаправні станції;
до категорії «Б» відносять об’єкти, на яких використовуються або зберігаються легкозаймисті рідини з t° займання парів більше 28° С в кількостях, достатніх для утворення вибухонебезпечної суміші цих парів з повітрям, при вибуху яких утворюється тиск >5кПа. Також, дана категорія включає приміщення, в яких утворюються, переходять у завислий стан горючий пил і волокна. Наприклад, цехи з приготування сінного борошна, розмелу зерна на млинах;
у категорію «В» включені об’єкти,на яких відбувається обробка або зберігання горючих рідких і твердих речовин. Об’єкти цієї категорії це цехи, льонозавод і льнокомбинатов, склади вугілля і ПММ на яких не знаходиться бензин;
категория «Г» — це категорія яка включає будівлі і об’єкти, де проводиться спалювання газу, рідкого палива, виробляють обробку розпечених, розплавлених або гарячих неспалених речовин. До таких приміщень можна віднести кузні та котельні;
до категорії «Д» відносять об’єкти, приміщення та цехи, які здійснюють зберігання або обробку практично холодних негорючих речовин. Прикладом таких приміщень можуть бути теплиці без газового опалення, а також цехи, які здійснюють переробку харчових продуктів (м’яса, молока, овочів).

Необхідність проводити категорування приміщень виникає на багатьох етапах виробничої діяльності:
– при проектуванні
– при реконструкції
– при зміні технологій
– при заміні устаткування
– при зміні кількості пожежного навантаження, номенклатури зберігання і т. д.

На основі разрахунку категорійності приміщень виносяться наступні рішення:
– про необхідність монтажу систем протипожежного захисту (залежно від систем)
– про відсутність необхідності монтажу систем протипожежного захисту.

Якщо категорування приміщень проводиться на етапі проектування, то дані для проведення отримують з технологічної документації.

Тепер повернемось до основних питань, які ми ставили на початку статті. Розрахунок категорійності приміщень потрібен.

Повертаючись до питань на початку статті: «розрахунок категорій приміщень — потрібен чи ні» та: «що впливають на його результати», можна впевнено відповісти, що основним завданням категорування є встановлення ступеня пожежі та вибухонебезпечності, як параметрів, які визначають найважливіші вимоги до протипожежних систем, конструкції будівель, їх плануванню, а також планом евакуації у випадку надзвичайних ситуацій.

ТОВ “Центр інспектування та аудиту Шилд” проводить розрахунок категорійності приміщень, та багато інших інженерних розрахунків. Щоб отримати більш детальну інформацію та замовити послугу, звертайтесь за телефонами 044 558-47-95, 044 558-47-93, 068 283-94-91 – спеціалісти нашої компаніі нададуть вам усі необхідні консультації.