Пн - Пт 09:00 - 18:00
  • UA
  • RU

Розрахунок часу евакуації людей

рахрахунок евакуації людей при пожежі

“ЦІА Шілд” пропонує послуги проведення інженерних розрахунків. І серед них обов’язковим пунтом є розрахунок часу евакуації людей. Що це таке і як відбувається процес, ми зараз і розповімо.
Евакуація людей під час пожежі – це процес організованого самостійного руху людей назовні з приміщень, в яких присутня можливість впливу на них небезпечних факторів пожежі. Евакуацією людей також слід вважати несамостійне переміщення людей, що відносяться до маломобільних груп населення, що здійснюється обслуговуючим персоналом. Така евакуація здійснюється по шляхах евакуації через евакуаційні виходи.
Ефективність всіх дій по забезпеченню безпеки людей під час пожежі, як правило, оцінюється розрахунковим шляхом. Це і називається розрахунок евакуації людей при пожежі.
Для чого потрібен цей інженерний розрахунок. Розрахунок часу евакуації важливий для того, щоб визначити рівень забезпечення пожежної безпеки людей.
Залежно від типу і складності об’єкта для розрахунку часу евакуації людей при пожежі і при надзвичайній ситуації, використовуються різні методики. Засновані вони, звичайно, на використанні нормативних документів.
Розрахунок необхідного часу евакуації людей з приміщень при пожежі включає в себе розрахунки часу початку евакуації, часу скупчення і часу затримки людських потоків, часу блокування.
Що таке необхідний час евакуації?
Необхідний час евакуації – час з моменту виникнення пожежі, протягом якого люди повинні евакуюватися в безпечну зону без заподіяння шкоди життю і здоров’ю людей в результаті впливу небезпечних факторів пожежі.

Що таке небезпечні фактори пожежі?

До небезпечних факторів пожежі, яке впливають на людей і майно, відносяться:
полум’я та іскри;
тепловий потік;
підвищена температура навколишнього середовища;
підвищена концентрація токсичних продуктів горіння і термічного розкладання;
знижена концентрація кисню;
зниження видимості в диму.
До супутніх проявів небезпечних факторів пожежі відносяться:
осколки, частини зруйнованих будівель, споруд, будівель, транспортних засобів, технологічних установок, обладнання, агрегатів, виробів та іншого майна;
радіоактивні та токсичні речовини і матеріали, що потрапили в навколишнє середовище з зруйнованих технологічних установок, обладнання, агрегатів, виробів та іншого майна;
винос високої напруги на струмопровідні частини технологічних установок, обладнання, агрегатів, виробів та іншого майна;
небезпечні фактори вибуху, що сталися внаслідок пожежі;
вплив вогнегасних речовин.
Компанія “Центр інспектування Шілд” є сертифікованим експертом в сфері пожежної та техногенної безпеки. Якщо вам необхідно провести розрахунок часу евакуації людей, а також інші необхідні інженерні розрахунки, звертайтеся за вказаними телефонами:
044 558-47-95,
044 558-47-93,
068 283-94-91