Про інспектування застарілих систем протипожежного захисту третьою стороною
В недалекому минулому ми висвітлювали аспекти, пов’язані з залученням так званої третьої сторони до інспектування (перевірка технічного стану) систем протипожежного захисту. Здійснювати його можна як під час прийняття системи в експлуатацію, так і в умовах її експлуатації. Ніхто не забороняє користуватися послугами тієї самої “третьої сторони” і на стадії проектування. І хоча багато кому такий підхід з тих чи інших причин не подобається, його давно реалізовано в цивілізованому світі, куди ми прагнемо, та й у нас “джина” вже “випущено з пляшки”. Нехай процес іде не без проблем, але позитивний досвід в Україні вже є.
Разом з тим, усе це просто і зрозуміло в тих випадках, коли інспектуванню піддають системи протипожежного захисту, змонтовані відносно недавно і такі, що відповідають чинним наразі нормам. А чи можуть бути корисними послуги цієї самої третьої сторони, якщо систему спроектовано і змонтовано, як то кажуть, в далекому минулому? Відповідь: так (з численними знаками оклику). Давайте з’ясуємо, чому.
Традиційно вважають, що закон зворотної сили не має. Відтак, якщо систему спроектовано, скажімо, за нормами, які були чинні N десятків років тому, то перевіряти її потрібно на відповідність саме тим нормам, а не документам, чинним наразі. А зробити це, бачачи перед собою якесь “залізо” і не маючи досвіду роботи за старими нормами, вельми непросто навіть дуже обізнаній у сучасній нормативній базі людині. Водночас, як відомо, досвідченим експертам (з якими ми активно співпрацюємо) це все під силу.
Інспектування технічної документації систем протипожежного захисту
Вірний і обґрунтований висновок стосовно стану системи, наданий ними, дасть змогу визначити можливість і доцільність її подальшої експлуатації, а також дасть підстави вважати себе убезпеченим від “червоного півня” або зробити висновок стосовно необхідності “щось робити”. Варто зауважити, що буває й таке, що власника системи намагаються примусити перевірити її відповідність сучасним нормам, якої не може бути апріорі. У таких випадках до Ваших послуг, на додаток до експертів, будуть і наші юристи.
Якщо ж систему протипожежного захисту визнано такою, що “не витримує критики” та/або взагалі непридатною до подальшої експлуатації, то одразу постають питання стосовно подальших дій щодо неї. Перше, що спадає на думку – це зробити так, як пропонував Ежен Пот’є (“… до основанья, а затем…”). Можна зробити й таким чином, але не завжди це доцільно.
Приміром, якщо систему протипожежного захисту можна “реанімувати” шляхом заміни певних компонентів (наприклад, пожежних сповіщувачів системи пожежної сигналізації, зрошувачів системи водяного пожежогасіння, вентиляторів системи димовидалення) або витратних матеріалів (вогнегасних речовин), то витрати, відповідно, будуть значно нижчими.
На жаль, навіть якщо “рецепт” відновлення системи вже відомий, реалізувати його не так вже й просто, оскільки з уявною заміною “шила на мило” насправді пов’язано дуже багато “підводних каменів”. Так, наприклад, сучасні спринклери за багатьма параметрами можуть бути занадто відмінними від застарілих, і всупереч усілякій логіці навіть справна в цілому спринклерна система може не забезпечити виконання своїх функцій у разі оснащення більш сучасними розпилювачами.
Інспектуємо системі раннього виявлення надзвичайних ситуацій і проектну документацію
Аналогічно, “заряджання” системи пінного пожежогасіння новим піноутворювачем може не дати бажаного результату через відмінність конструкцій сучасних стволів-генераторів піни від конструкцій раніше використовуваних генераторів (піна може бути “не такою, як треба”). Що стосується старих систем газового пожежогасіння, що передбачали використання так званих галонів (озоноруйнівних газових вогнегасних речовин), то пряма заміна таких вогнегасних речовин сучасними, з ряду причин, взагалі неможлива.
Вельми “хворе” питання – це утилізація тих компонентів систем протипожежного захисту чи використовуваних вогнегасних речовин, які непридатні для подальшої експлуатації (використання). Усі вони належать до категорії відходів (зрозуміло, що не побутових, від чого проблеми стають набагато складнішими). Утилізація ж озоноруйнівних газових вогнегасних речовин, біологічно “жорстких” піноутворювачів тощо – задача непроста і часто-густо потребує не тільки суттєвих фінансових витрат, але й обізнаності в юридичних і технічних питаннях та “обережності”.
Іншими словами, якщо вже проблема виникла, то не слід намагатися вирішити її покладаючись лише на себе. Звичайно, низька ціна – не завжди показник того, що Ви маєте справу з шахраєм, але за наявності декількох занадто відмінних пропозицій щодо виконання одних і тих самих робіт, варто насторожитися.
Загалом наша рекомендація така: за можливості доручайте виконання всіх задач починаючи з інспектування старої й закінчуючи здаванням в експлуатацію реконструйованої системи одному підрядникові. Звичайно ж, уклавши відповідні договори та переконавшись у юридичній “чистоті” пропозицій (нехай краще в підрядника голова болить, де за необхідності знайти субпідрядника, ніж Ви будете “днем з вогнем” шукати виконавців специфічних робіт). Не станемо приховувати, що вважаємо себе гідними ролі такого підрядника.
Наша компанія ТОВ ЦИА Шілд надає послуги з інспектування систем протипожежного захисту. Шоб замовити дану послугу, звертайтесь за наступними телефонами: 044 558-47-95, 044 558-47-93, 068 793-72-67.

Hi, I think your site might be having browser compatibility issues. When I look at your website in Safari, it looks fine but when opening in Internet Explorer, it has some overlapping. I just wanted to give you a quick heads up! Other then that, fantastic blog!
There are some interesting closing dates on this article however I don’t know if I see all of them middle to heart. There may be some validity however I’ll take hold opinion till I look into it further. Good article , thanks and we want extra! Added to FeedBurner as effectively
I love the efforts you have put in this, regards for all the great blog posts.
After study a few of the blog posts on your website now, and I truly like your way of blogging. I bookmarked it to my bookmark website list and will be checking back soon. Pls check out my web site as well and let me know what you think.
Utterly indited articles, Really enjoyed studying.
Hey very cool site!! Man .. Excellent .. Amazing .. I will bookmark your site and take the feeds also…I’m happy to find so many useful info here in the post, we need work out more strategies in this regard, thanks for sharing. . . . . .
Hi, Neat post. There is a problem together with your site in internet explorer, might check this?K IE nonetheless is the market leader and a good component of other folks will omit your wonderful writing because of this problem.
Your point of view caught my eye and was very interesting. Thanks. I have a question for you.
Hiya! I know this is kinda off topic however I’d figured I’d ask. Would you be interested in trading links or maybe guest authoring a blog article or vice-versa? My site goes over a lot of the same topics as yours and I think we could greatly benefit from each other. If you might be interested feel free to send me an email. I look forward to hearing from you! Awesome blog by the way!
Greetings from California! I’m bored to tears at work so I decided to check out your blog on my iphone during lunch break. I really like the knowledge you provide here and can’t wait to take a look when I get home. I’m surprised at how quick your blog loaded on my phone .. I’m not even using WIFI, just 3G .. Anyways, awesome blog!
I don’t think the title of your article matches the content lol. Just kidding, mainly because I had some doubts after reading the article.
This web site is my breathing in, real wonderful style and perfect subject matter.
Would you be desirous about exchanging links?
Thanks for sharing. I read many of your blog posts, cool, your blog is very good.
Your point of view caught my eye and was very interesting. Thanks. I have a question for you.
The vibes in Sprunki, but FEED DURPLE?? are immaculate! The music is an absolute banger, and the gameplay feels so smooth. Can’t wait to see more from this creator!
Hmm it seems like your site ate my first comment (it was extremely long) so I guess I’ll just sum it up what I had written and say, I’m thoroughly enjoying your blog. I as well am an aspiring blog writer but I’m still new to the whole thing. Do you have any recommendations for newbie blog writers? I’d certainly appreciate it.
What’s Going down i am new to this, I stumbled upon this I have discovered It absolutely useful and it has helped me out loads. I hope to give a contribution & assist other users like its helped me. Good job.
I wanted to thank you for this great read!! I definitely enjoying every little bit of it I have you bookmarked to check out new stuff you post…
I simply needed to appreciate you once more. I am not sure the things I would have achieved in the absence of the entire tips shown by you over my concern. It absolutely was the intimidating circumstance for me personally, however , coming across the very specialised tactic you managed the issue took me to jump over delight. Now i’m happy for this guidance as well as pray you are aware of an amazing job your are carrying out training men and women using a web site. I am sure you’ve never encountered all of us.
I don’t think the title of your article matches the content lol. Just kidding, mainly because I had some doubts after reading the article.
Thank you for your sharing. I am worried that I lack creative ideas. It is your article that makes me full of hope. Thank you. But, I have a question, can you help me?
I don’t think the title of your article matches the content lol. Just kidding, mainly because I had some doubts after reading the article.
Hello, Neat post. There’s an issue with your site in web explorer, might check this?K IE still is the marketplace leader and a large element of other folks will pass over your excellent writing because of this problem.
Thank you for your sharing. I am worried that I lack creative ideas. It is your article that makes me full of hope. Thank you. But, I have a question, can you help me?
I don’t think the title of your article matches the content lol. Just kidding, mainly because I had some doubts after reading the article.
Can you be more specific about the content of your article? After reading it, I still have some doubts. Hope you can help me.
Can you be more specific about the content of your article? After reading it, I still have some doubts. Hope you can help me.
I love it when people come together and share opinions, great blog, keep it up.
I don’t think the title of your article matches the content lol. Just kidding, mainly because I had some doubts after reading the article.