Інспектування вогнезахисного обробляння

ОІ ТОВ «Центр інспектування та аудиту «ШІЛД» інспектує вогнезахисне обробляння. До цієї послуги входить:

  • Інспектування поверхневого вогнезахисного обробляння
  • Інспектування вогнезахисного просочення
  • Інспектування вогнезахисного заповнення
  • Інспектування вогнезахисного обробляння електричних кабелів
  • Інспектування утримання вогнезахисного покриву
  • Інспектування проектів виконання робіт (проектної документації) з вогнезахисту.

Що таке вогнезахисна обробка та чому необхідно проводити її інспектування?

   Вогнезахисна обробка – це спеціальне обробляння матеріалу, конструкції або виробу з метою їх вогнезахисту.
Вогнезахистом вважається зменшення показників пожежної небезпечності матеріалу та підвищення вогнестійкості конструкції або виробу.
Об’єктами вогнезахисту є матеріали, вироби, конструкції, електричні кабелі, інженерне обладнання будинків і споруд, проходки через протипожежні перешкоди та огороджувальні конструкції, що підлягають вогнезахисту.
Для вогнезахисту використовуються вогнезахисні засоби – вогнезахисні речовини, суміші, фарби, рулонні (листові) матеріали тощо, які за своїми властивостями придатні для вогнезахисту.

   Визначені такі види вогнезахисту:

– вогнезахисне просочування – обробляння поверхні горючого матеріалу просочувальною вогнезахисною речовиною задля його вогнезахисту;
– поверхневе вогнезахисне обробляння – вогнезахисне обробляння, при якому на поверхні об’єкта вогнезахисту утворюється вогнезахисний покрив;
– вогнезахисне заповнення – заповнення проходок технологічних комунікацій через протипожежні перешкоди та огороджувальні конструкції вогнезахисним засобом.

   Спосіб вогнезахисного обробляння визначається залежно від властивостей об’єкта вогнезахисту, вогнезахисного засобу та умов експлуатації.
Вогнезахисне просочування застосовується для об’єктів вогнезахисту, виготовлених з пористих матеріалів (деревина, тканина, папір тощо). При просочуванні використовують вогнезахисні засоби, які проникають (просочуються) в об’єкт вогнезахисту.
При поверхневому вогнезахисному оброблянні застосовуються вогнезахисні засоби, які на поверхні об’єкта вогнезахисту утворюють вогнезахисний покрив. Вогнезахисні засоби наносяться (закріплюються) методом фарбування (вогнезахисні фарби, лаки), штукатурення, обмотування (рулонні вогнезахисні засоби), облицювання тощо.

   Поверхневе вогнезахисне обробляння застосовується для вогнезахисту матеріалів (конструкцій, виробів), вироблених з деревини, металу, залізобетону, матеріалів рослинного походження, електричних кабелів та інженерного обладнання будинків і споруд.
Способом вогнезахисного заповнення захищаються проходки електричних кабелів та інженерного обладнання будинків і споруд через протипожежні перешкоди та огороджувальні конструкції з нормованим класом вогнестійкості.